Coman începe războiul declarațiilor înainte de meciul cu Rapid: ”Avem mai mulți suporteri”

Florinel Coman
Florinel ComanAFP
FCSB a învins Petrolul Ploiești cu 1-0 într-o partidă din etapa a 29-a a SuperLigii la fotbal. Roș-albaștrii s-au distanțat la 13 puncte de Rapid, dar giuleștenii au o partidă mai puțin disputată.

Florinel Coman a fost în mare formă și la declarațiile de după partidă, după meciul în care a contribuit decisiv la singurul gol marcat de Luis Phelipe în debutul reprizei secunde.

”S-a simţit o oarecare oboseală, dar sunt fericit penru că echipa a arătat caracter, determinare. Ne-am montat din nou la pauză şi am dat gol. Ne prieşte această pauză, mă bucur pentru Luis Phelipe”.

Cifrele lui Florinel Coman
Cifrele lui Florinel ComanStatsperform/Flashscore

După victoria din meciul cu Petrolul, Florinel Coman a vorbit despre derby-ul din runda 30 cu Rapid.

Atacantul nu s-a putut abține și a strecurat și o ironie în discurs.

Florinel Coman a declarat că derby-ul Rapid – FCSB este foarte așteptat de fani, însă a spus că mai mult de suporterii roș-albaștrilor, aceștia fiind mult mai numeroși.

”E un derby pe care îl așteaptă fiecare. Așteptat de fani, mai mulți la noi”.

Totuși Coman e conștient că până la câștigarea campionatului mai este drum lung.

”Nu vedem unde suntem în meciul cu Rapid. Se vor înjumătăţi punctele. Nu ne arătăm valoarea cu Rapid. E doar un meci pe care trebuie să-l câştigăm. Nu e o revanşă”.