CFR Cluj câștigă primul meci în play-off și se apropie la un punct de liderul Farul

CFR continuă cursa de urmărire a liderului Farul
CFR continuă cursa de urmărire a liderului FarulAgerpres
CFR Cluj a câștigat cu 2-1 partida cu Sepsi OSK din cadrul etapei a patra a play-off-ului Superligii de fotbal.

CFR Cluj - Sepsi OSK 2-1

Până la această partidă, clujenii reușiseră doar trei rezultate de egalitate în play-off. Chiar și așa, CFR are o serie de 9 partide fără înfrângere (V5, E4).

CFR Cluj a fost condusă de Sepsi, însă a reușit să întoarcă scorul să câștige cele trei puncte. Oaspeții au deschis scorul în minutul 28, după ce Dumitrescu a finalizat o fază spectaculoasă realizată împreună cu Cosmin Matei. Birligea a restabilit egalitatea cu un minut înainte de pauză, iar Ciprian Deac a marcat golul victoriei în minutul 53. Din minutul 62, Sepsi a evoluat cu un om mai puțin, după ce Branislav Ninaj a fost eliminat.

Statistici meci
Statistici meciOpta by Stats Perform

În sezonul regulat, CFR a câștigat tot cu 2-1 partida de acasă, iar în retur a fost egal, 2-2.