Vești excelente pentru Real! Vini revine după accidentare și va putea evolua cu Mallorca

Vinicius Júnior este din nou apt de joc după aproape două luni de absență de pe terenReal Madrid CF
Recuperat după o accidentare la coapsă, Vinicius Júnior este din nou apt de joc după aproape două luni de absență de pe teren.

Brazilianul a fost inclus în lotul pentru meciul de miercuri, cu Mallorca, din etapa a 19-a din LaLiga, și este așteptat să și evolueze, însă pe parcursul partidei, urmând a fi introdus de pe banca de rezerve.

Vini nu a mai jucat de la înfrângerea suferită de Brazilia în fața Columbiei, pe 17 noiembrie, în preliminariile Cupei Mondiale, când a părăsit terenul accidentat după 26 de minute.

Ultimul său meci pentru Real a fost victoria cu 5-1 în fața Valenciei, la începutul lunii noiembrie.

Meciul cu Mallorca marchează, de asemenea, revenirea pe teren a galacticilor după pauza de sfârșit de an, precum și primul meci al echipei după reînnoirea contractului lui Carlo Ancelotti.

Cu 45 de puncte, Real Madrid împarte primul loc în La Liga cu Girona, care în această rundă o înfruntă pe Atletico Madrid.

Mallorca se află pe locul 14, cu 18 puncte.