Ocaziile se răzbună! După o ratare imensă, Villarreal pierde pe teren propriu cu Atletico

Villarreal - Atletico Madrid 1-2
Villarreal - Atletico Madrid 1-2AFP
În cea mai recentă întâlnire din LaLiga, Atletico Madrid s-a impus pe terenul lui Villarreal, scor 1-2.

Trupa lui Diego Simeone urcă pe poziția a patra, ultima care o duce în grupele UEFA Champions League din sezonul următor.

După două înfrângeri consecutive, madrilenii au avut ceva emoții pe Estadio de la Ceramica, acolo unde gazda Villarreal venea după 4 victorii la rând.

La pauză, Atletico a condus cu 1-0 după reușita belgianului Witsel (9), pentru ca în actul secund Sorloth să restabilească egalitatea (50).

Stats
StatsOpta by Stats Perform

Cu doar câteva minute înainte de finalul timpului regulamentar, Submarinul galben a irosit o șansă uriașă de a intra în avantaj, prin Parejo, care nu a nimerit spațiul porții lui Oblak în ciuda faptului că a fost servit perfect după o acțiune frumoasă a lui Alex Baena.

Cum ocaziile se răzbună în fotbal, la faza imediat următoare madrilenii au punctat prin Saul, care a contorizat primul său gol în LaLiga din acest sezon.

Villarreal rămâne la mijlocul clasamentului (locul 10), cu 38 de puncte.