Ianis Hagi, rezervă în partida pierdută de Deportivo Alaves în LaLiga

Alaves - Real Sociedad 0-1
Alaves - Real Sociedad 0-1Profimedia
Alaves a pierdut în fața echipei Real Sociedad, scor 1-0, în etapa cu numărul 30 din LaLiga, într-un meci în care Ianis Hagi a fost doar rezervă.

Alaves a făcut un meci slab, în prima repriză având două ocazii de gol, în timp ce Real Sociedad a avut șase ocazii de a înscrie. Repriza a doua nu a fost una strălucită pentru echipa lui Garcia. Real Sociedad a reușit să "spargă" apărarea lui Alaves, iar Pacheco a înscris în minutul 59 al partidei.

Astfel, Real Sociedad a obținut a treia victorie consecutivă în campionat, grație golului marcat de Jon Pacheco, punând capăt unei serii de trei meciuri fără victorie pe acest teren.

Alaves stă destul de rău. A obținut o singură victorie din opt meciuri de campionat și este din ce în ce mai îngrijorată de apropierea tot mai mare de ultimele trei clasate. Sociedad, între timp, s-a distanțat la șapte puncte de Betis, consolidându-și pentru moment locul în primele șase.