Moment rar: Un atacant a primit 2 cartonașe galbene în 4 secunde și echipa sa a pierdut de la 2-0

Romeo Vermant a primit două cartonașe galbene în decurs de patru secunde
Romeo Vermant a primit două cartonașe galbene în decurs de patru secundeProfimedia
KV Mechelen s-a impus sâmbătă seara cu 3-2 în fața lui KVC Westerlo. Cel mai izbitor moment al meciului a avut loc în prelungirile primei reprize.

Vizitatorii de la Westerlo conduceau deja cu 2-0 în minutul 30 printr-un gol marcat, printre altele, de Romeo Vermant, care puțin mai târziu a asigurat revenirea echipei locale în joc prin eliminarea de pe teren. Atacantul lui Westerlo a primit un cartonaș galben din partea arbitrului în al treilea minut de prelungire al primei reprize și chiar a fost eliminat de pe teren imediat, patru secunde.

El a primit primul cartonaș pentru că a încercat să împiedice adversarii să execute o lovitură liberă, iar apoi s-a ciocnit cu centralul, fapt care i-a adus al doilea cartonaș și imlicit eliminarea.

În parte datorită cartonașului roșu primit de Vermant, Mechelen a reușit să întoarcă rezultatul la 3-2 după pauză.