West Ham United, eliminată din Cupa Angliei de o echipă de ligă secundă

Ross McCrorie luptă pentru minge cu James Ward-Prowse
Ross McCrorie luptă pentru minge cu James Ward-ProwseAFP
Echipa West Ham United s-a oprit în turul al treilea al Cupei Angliei la fotbal, înclinându-se la limită, scor 0-1, pe terenul formației de ligă secundă Bristol City, într-o partidă disputată marți seara.

Gazdele s-au impus prin golul marcat în minutul 3 de Tommy Conway, cel care marcase pentru Bristol şi în primul meci dintre cele două formații, încheiat la egalitate, 1-1.

West Ham, aflată pe locul al şaselea în Premier League, a evoluat în inferioritate numerică din minutul 51, după eliminarea lui Said Benrahma.

În turul următor, Bristol City va primi vizita învingătoarei meciului dintre Nottingham Forest şi echipa de liga a treia Blackpool, la finele lunii ianuarie.

Rezultate înregistrate în meciurile rejucate marți în turul al treilea al Cupei Angliei:

Bolton Wanderers  - Luton Town 1-2

Bristol City - West Ham United 1-0

Eastleigh - Newport County 1-3

Birmingham City - Hull City  2-1

Wolverhampton - Brentford 3-2