Au fost stabilite meciurile din semifinalele FA Cup

Tragerea la sorți a semifinalelor FA Cup
Tragerea la sorți a semifinalelor FA CupProfimedia
Coventry, singura echipă din Championship, va juca împotriva lui Manchester United în semifinalele Cupei Angliei, în timp ce Manchester City, actuala deținătoare a trofeului, se va duela cu Chelsea.

Tragerea la sorți a avut loc imediat după victoria epică a lui United cu 4-3 în fața lui Liverpool.

United a fost echipa norocoasă din cadrul tragerii la sorți, aceștia urmând a se lupta cu Coventry pentru un loc în finală. Echipa din Championshis a produs surpriza în sferturi și s-a calificat în detrimentul celor de la Wolves.

În cealaltă semifinală, campioana în exercițiu a Cupei FA, City, care a trecut de Newcastle în sferturi, se va confrunta cu o echipă a lui Chelsea, care s-a calificat cu două goluri marcate în prelungirile meciului cu liderul din Championship, Leicester.

Meciurile se vor disputa în weekendul din 20 aprilie pe stadionul Wembley.