UECL: Ajax, eliminată categoric de Aston Villa / Calificare spectacol pentru Olympiakos

Rezultatele serii în UEFA Conference League
Rezultatele serii în UEFA Conference League Profimedia/ IMAGO
Flashscore vă prezintă rezultatele înregistrate joi seară (14 martie) în manșa decisivă din optimile UEFA Conference League.

Patru partide s-au disputat de la orele 22:00:

Aston Villa - Ajax 4-0 (tur: 0-0)

Englezii au avut patru marcatori distincți pe Villa Park: Watkins, Bailey, Duran și Diaby. La jumătatea reprizei secunde, olandezii au rămas în 10 oameni după eliminarea lui Mannsverk.

Stats
StatsOpta by Stats Perform

Club Brugge - Molde 3-0 (tur: 1-2)

Norvegienii de la Molde nu au mai avut replică și în Belgia, Brugge câștigând la scor de neprezentare (marcatori: Skov Olsen - min 45+1 și min 48 și Skoras - min 70).

Stats

În celelalte două partide din optimi, Lille a obținut calificarea după remiza de acasă cu austriecii de la Sturm Graz, scor 1-1 (4-1 la general).

Stats

Maccabi Tel Aviv - Olympiakos 1-4 (1-6 după extra time. Rezultat tur: 4-1)

Un singur duel început de la orele 22:00 s-a decis în extra time: grecii de la Olympiakos au reușit o remontada de senzație în Serbia cu israelienii de la Maccabi Tel Aviv.

După 4-1 pentru Maccabi în meciul tur tur, Olympiakos a înregistrat același scor în primele 90 de minute ale manșei decisive. Grecii au mai punctat de două ori în prima repriză a prelungirilor prin Jovetic și El Arabi, calificându-se spectaculos în sferturile Conference League.