Răzvan Lucescu câștigă cu PAOK în deplasare la Frankfurt și își asigură primul loc în grupă

Răzvan Lucescu îi oferă indicații lui Zivkovic în meciul de la Frankfurt
Răzvan Lucescu îi oferă indicații lui Zivkovic în meciul de la FrankfurtProfimedia
PAOK Salonic a obținut victoria în deplasarea de la Eintracht Frankfurt, scor 1-2 și și-a asigurat primul loc în grupa G a Europa Conference League.

Eintracht Frankfurt - PAOK Salonic 1-2

Oaspeții au deschis scorul în minutul 55, prin Kedziora, însă nemții au restabilit egalitatea după doar trei minute, prin Marmoush. Zivkovic a marcat golul victoriei în minutul 73.

Prin această victorie, PAOK se distanțează pe prima poziție a clasamentului și nu mai poate fi detronată indiferent de rezultatul din ultima etapă. Echipa antrenată de Răzvan Lucescu are 13 puncte, în timp ce Frankfurt, ocupanta locului 2, are doar 9 puncte.

Clasament
ClasamentFlashscore

Nordsjaelland - Fenerbahce 6-1

În grupa H, fosta adversară FCSB a zdrobit-o pe Fenerbahce. Nordsjaelland s-a impus cu un neverosimil 6-1 și a preluat conducerea grupei. În ultima etapă, danezii se vor deplasa în Bulgaria, la Ludogorets, în timp ce Fener va juca pe teren propriu cu Trnava, singura echipă care nu mai are nicio șansă la calificarea în optimile de finală.