Laszlo Dioszegi, după eliminarea lui Sepsi: ”Sunt mândru de voi!”

Sepsi a avut o prestație bună în Norvegia
Sepsi a avut o prestație bună în NorvegiaProfimedia
Sepsi a părăsit Europa după un meci dramatic împotriva norveginilor de la Bodo/Glimt, care s-au impus în urma unui penalty obținut în prima repriză de prelungiri, după ce în primele 90 de minute tabela a arătat același scor precum cel din meciul tur, 2-2.

Imediat după finalul partidei din Norvegia, Laszlo Dioszegi, patronul lui Sepsi, a intrat în vestiarul băieților și a avut un mesaj scurt pentru aceștia.

”Sunt mândru de voi!”

Într-o intervenție pentru Digi Sport, Dioszegi a povestit cum a trăit meciul decisiv împotriva celor de la Bodo/Glimt.

”Eu am intrat în vestiarul băieților noștri și am spus o singură propoziție: 'Sunt mândru de voi'. Chiar sunt mândru de băieți, putem părăsi stadionul cu capul sus.

Trebuie să scoatem pălăria în fața băieților, au luptat 120 de minute. Dacă nu era penalty pentru ei, poate ajungeam la loviturile de departajare.

A fost o echipă mai bună, am zis din start, dar astăzi am fost cel puțin egali”, a declarat patronul lui Sepsi pentru sursa citată.