Charalambous, după victoria de la Galați: “FCSB putea să înscrie mai multe goluri“

Elias Charalambous, antrenorul FCSB
Elias Charalambous, antrenorul FCSBProfimedia
FCSB a învins în deplasare nou promovata Oțelul Galați cu 2-0, în etapa a treia a SuperLigii

Antrenorul celor de la FCSB, Elias Charalambous, a declarat după meciul cu Oţelul, scor 2-0, că nu consideră că a fost “o victorie norocoasă”.

Concluzia sa a fost că mai sunt lucruri de îmbunătăţit la echipă, însă importante sunt rezultatele pozitive.

Nu cred că a fost o victorie norocoasă. Îmi felicit jucătorii. Am fi putut înscrie mai multe goluri. Ne-am pierdut puţin ritmul. Dacă ne impunem, facem ceva bine. Sigur avem şi lururi de îmbunătăţit, dar victoria este cea importantă”, a spus Charalambous la Prima Sport.

FCSB a învins în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Oţelul Galaţi, într-un meci din etapa a treia a Superligii. Au marcat Octavian Popescu în minutul 40 şi Compagno în minutul 90+1.

E nevoie de el, mai ales că jucăm din 3 în 3 zile. A jucat foarte bine. Jucătorii nu sunt mașini, trebuie să se odihnească, de asta Coman a fost rezervă. Avem mulți jucători ce calitate, din păcate, doar 11 pot începe meciul. E începutul sezonului, sunt lucruri de îmbunătățit. Acum e important să câștigăm, pentru moral”, a adăugat Charalambous.

El a precizat că de astăzi FCSB se va concentra din nou pentru partida cu ŢSKA din returul turului 2 preliminar din Conference League. ”Nu suntem favoriţi, calificarea nu este decisă”.