Euro 2024: Slovacia merge la turneul final / Portugalia, relaxată în Liechtenstein

Calificată deja la Euro, Portugalia a arătat un joc relaxat în Liechtenstein
Calificată deja la Euro, Portugalia a arătat un joc relaxat în LiechtensteinAFP
Flashscore vă prezintă rezultatele înregistrate în preliminariile Euro 2024 din meciurile naționalelor care au început de la orele 22:00.

Slovacia - Islanda 4-2

Un meci realmente spectaculos s-a consumat în Grupa J, acolo unde după Portugalia s-a stabilit și cea de-a doua echipă care va merge la Euro 2024: Slovacia

Deși au fost conduși din minutul 17, după reușita semnată de Oskarsson, gazdele au revenit și au reușit să înscrie de două ori în doar 6 minute, intrând la pauză cu avantaj.

În partea secundă, Haraslin a securizat victoria dar și calificarea Slovaciei, după ce a semnat o dublă în minutele 47 și 55.

Grupa J
Grupa JFlashscore

Liechtenstein - Portugalia 0-2

Duelul din Liechtenstein a fost cu siguranță unul fără emoții pentru lusitani, care nu au reușit un scor fluviu în ciuda faptului că Roberto Martinez a trimis toate numele importante în teren, în frunte cu veteranul Cristiano Ronaldo. În mod paradoxal, la pauză scorul era 0-0.

Reușitele portughezilor au venit în partea secundă și au fost semnate de Cristiano Ronaldo (min 46) și Joao Cancelo (min 57).

Luxemburg - Bosnia 4-1

În cealaltă partidă din Grupa J, Luxemburg a făcut o figură frumoasă pe teren propriu în fața bosniacilor care au avut un tur preliminar de coșmar, înregistrând cea de-a 6-a înfrângere în duelul de joi seară.

Muntenegru - Lituania 2-0

Dueluri tari se anunță și în Grupa G, acolo unde Muntenegru rămâne cu șansa calificării la Euro, în vreme ce lituanienii au ieșit din ecuația turneului final.

Risto Radunovic, fundașul lateral al celor de la FCSB, a fost integralist în această partidă și a oferit o pasă decisivă la primul gol marcat de Kuc, în minutul 3.