Debut cu înfrângere pentru Mazilu la Vitesse. Românul, introdus în ultimele minute de joc

Adrian Mazilu a debutat la Vitesse
Adrian Mazilu a debutat la VitesseProfimedia
În runda cu numărul 19 din prima ligă olandeză, Vitesse a pierdut la limită pe terenul lui Zwolle, scor 1-0.

Zwolle - Vitesse 1-0

Vitesse, echipa care l-a împrumutat pe Adrian Mazilu de la Brighton până la finalul acestui sezon, rămâne în continuare pe ultimul loc în Eredivisie, cu 12 puncte după 19 partide.

Formația condusă de antrenorul Edward Sturing s-a îndepărtat la 7 lungimi de locurile ferite de zona roșie, Vitesse reușind să obțină un singur punct în ultimele 4 partide de campionat.

A fost un prim test și pentru Adrian Mazilu, care a intrat de pe banca de rezerve în minutul 86 și a evoluat în total 12 minute pentru noua sa echipă, care nu a reușit să egaleze în cele 8 minute suplimentare arătate de la margine.

De partea cealaltă, Zwolle urcă pe poziția 9, cu 23 de puncte. Gazdele au obținut cele trei puncte după reușita lui Eliano Reijnders din minutul 16.