România U20 a marcat după doar 7 secunde, dar a pierdut pe final meciul cu Portugalia U20

România U20 a câștigat în Portugalia
România U20 a câștigat în PortugaliaFRF
Ștefan Duțu a marcat poate cel mai rapid gol din istoria echipelor naționale a României.

Portugalia U20 - România U20 1-1

Partida din Portugalia neașteptat de bine pentru jucătorii conduși de Costin Curelea. Tricolorii au început partida, iar mingea a ajuns la fundașul lui Farul Constanța, Ștefan Duțu, care a trimis o minge lungă spre poarta adversă. Mingea l-a luat prin surprindere pe portarul portughez, a căzut în fața lui și apoi a intrat în poartă.

Finalul meciului a fost de coșmar pentru tricolori. Rezultatul a rămas neschimbat până în minutul 85, când portughezii au restabilit egalitatea. Apoi, în prelungirile partidei (min 90+8), portughezii au înscris din nou și au reușit să cucerească cele trei puncte puse în joc.

După primele două partide din Elite League, naționala U20 are trei puncte. România a câștigat cu 2-0 prima partidă, disputată acasă împotriva Cehiei.