Eintracht Frankfurt întoarce rezultatul în 5 minute și se califică în finala Cupei Germaniei

Eintracht Frankfurt s-a calificat în finala DFB Pokal
Eintracht Frankfurt s-a calificat în finala DFB PokalAFP
Eintracht Frankfurt a învins-o pe Stuttgart cu 2-1 și s-a calificat în finala DFB Pokal - Cupa Germaniei.

Stuttgart - Eintracht Frankfurt 2-3

Tiago Tomas a adus-o în avantaj pe Stuttgart în minutul 19, însă Eintracht a reușit să revină în joc în repriza secundă. Într-un interval de doar 5 minute, (51-55), Ndicka și Kamada au marcat pentru oaspeți.

Kolo Muani a mărit avantajul lui Eintracht în minutul 77, când a marcat din penalty. Scorul final a fost însă stabilit după 6 minute, când Millot a redus din handicap.

Statistici meci
Statistici meciFlashscore

Eintracht Frankfurt s-a calificat astfel în finala DFB Pokal, unde o va întâlni pe RB Leipzig

Finala DFB Pokal se va desfășura pe 3 iunie, pe Stadionul Olimpic din Berlin.