Răzvan Lucescu, aproape de un nou trofeu: PAOK s-a calificat în semifinalele Cupei Greciei

PAOK
PAOKProfimedia
Formația antrenată de român, PAOK Salonic, a obținut o calificare fără emoții în semifinalele Cupei Greciei, după o nouă victorie în fața formației Panserraikos, scor 5-0.

PAOK a câștigat un meci fără istoric la returul de pe teren propriu în fața formației din Serres.

Tzimas și Zivkovic au înscris în prima repriză și au stabilit scorul pauzei, în timp ce în partea secundă au mai punctat Ricardo, Thomas și Konstantelias.

În manșa tur disputată în deplasare, PAOK Salonic a învins Panserraikos tot cu un scor categoric: 4-0.

PAOK Salonic se va duela cu Panathinakos în semifinalele Cupei Greciei, echipă pe care a învins-o  duminică, cu scorul de 2-1, într-un meci din prima ligă elenă.

Panetolikos şi Aris se vor duela în cealaltă semifinală.

Alb-negrii au în palmares opt Cupe ale Greciei, ultima câștigată în 2021.

Cu Răzvan Lucescu pe bancă, echipa din Salonic a cucerit de două ori trofeul, iar în ultimele două sezoane a fost învins în finală.