Șoc pe Meazza! Deși a condus, Inter a fost eliminată în prelungiri din Coppa Italia de Bologna

Bologna învinge Inter în reprizele de prelungiri și merge mai departe în sferturile Coppa ItaliaProfimedia
Un rezultat surprinzător s-a înregistrat pe Stadio Giuseppe Meazza din Milan, acolo unde Inter a părăsit competiția Coppa Italia în faza optimilor de finală.

Inter - Bologna 0-0 (1-2 după extra time)

După primele 90 de minute, tabela arăta scorul de 0-0, cel mai notabil eveniment fiind un penalty ratat de Lautaro Martinez în minutul 65.

La scurt timp după startul primei reprize a prelungirilor, Inter părea că și-a asigurat deja calificarea după reușita semnată de Carlos Augusto (min 92).

Repriza a doua de prelungiri a schimbat însă total cursul istoriei acestei partide. După ce a fost eliminată de 8 ori în istorie de Inter, Bologna și-a luat revanșa și a punctat de 2 ori în numai 4 minute, prin Beukema (min 112) și Ndoye (min 116), trupa lui Thiago Motta asigurându-și astfel accesul în faza sferturilor de finală.

Rezultatul surprinzător înregistrat de Inter vine la doar o zi după ce Napoli a fost umilită pe Stadionul Diego Armando Maradona ce Frosinone, scor 4-0, tot în cadrul optimilor Coppa Italia.