Episod rar pe terenul de fotbal. Arbitrul central a dispărut timp de trei minute

Norwich vs. Sheffield Wednesday 3-1
Norwich vs. Sheffield Wednesday 3-1Profimedia
Duelul din Championship, liga a doua engleză, dintre Norwich și Sheffield Wednesday a avut parte de o situație extrem de rar întâlnită în fotbal. Arbitrul central a dispărut de pe teren timp de trei minute.

Atacantul Sainz de la Norwich a deschis scorul în minutul 7, iar Cadamarteri a reușit să restabilească egalitatea în minutul 28. După pauză, Barnes a marcat din nou pentru gazde, aducându-le în avantaj, iar în minutul 60, arbitrul central Matthew Donohue a părăsit terenul în mod neașteptat, timp de trei minute!

Motivul pentru care arbitrul central a dispărut timp de trei minute din teren

Conform informațiilor din The Sun, arbitrul a oprit jocul și a fugit spre tunelul care duce către vestiare. În timp ce fanii erau nedumeriți, aceștia au început să scandeze: "Unde naiba este arbitrul?". După o pauză de 3 minute, Matthew Donohue a reapărut pe teren.

La finalul meciului, echipa Norwich a comunicat prin intermediul rețelelor sociale că arbitrul a întâmpinat o problemă la sistemul de comunicație cu asistenții săi, fiind necesară o deplasare la vestiare pentru înlocuirea stației de emisie-recepție.

Imediat după această pățanie, jocul a fost reluat, iar Norwich a reușit să mai înscrie încă o dată prin Rowe, gazdele reușind să câștige clar partida, scor 3-1.