UCL: Maguire aduce primele puncte pentru United / Victorii în deplasare pentru Napoli și Real

United s-a impus cu 1-0 în fața lui FC Copenhaga / Real învinge pe terenul portughezilor de la BragaAFP
Flashscore vă prezintă rezultatele partidelor care au început de la ora 22:00 în grupele UEFA Champions League.

În total, 18 goluri s-au marcat în runda cu numărul 3 din grupele UCL disputate marți seară.

Manchester United - FC Copenhaga 1-0

Au fost momente emoționante pe Teatrul Viselor, acolo unde întreg publicul de pe Old Trafford a ținut un minut de reculegere în memoria legendei Sir Bobby Charlton, care a trecut în neființă sâmbătă, la 86 de ani.

Cu siguranță, United și-a dorit cu ardoare o victorie pe care să i-o dedice fostului mare jucător, iar acest succes avea să vină după mai bine de o oră de joc, golul fericirii fiind înscris chiar de către Harry Maguire, cel mai contestat fotbalist din lotul lui Ten Hag în ultima perioadă.

Succesul este cu atât mai important pentru diavoli, întrucât United a obținut primele sale puncte din această ediție UCL, clasându-se în acest moment pe poziția a treia, cedând ultimul loc în Grupa A chiar danezilor de la Copenhaga.

Onana și-a spălat și el multe dintre păcate, după ce a apărat un penalty obținut în prelungiri de danezi. Goalkeeperul s-a opus execuției lui Larsson.

Statistici
StatisticiOpta by Stats Perform

Braga - Real Madrid 1-2

Lucrurile par să se așeze perfect pentru trupa lui Ancelotti, Real fiind lider detașat în Grupa C, cu maximum de puncte după 3 etape.

Rodrygo a deschis scorul în minutul 16, stabilind scorul pauzei.

Și de această dată, fenomenul Bellingham a fost din nou la înălțime. Englezul a fost din nou jucătorul care a făcut diferența, înscriind golul 2 al madrilenilor în minutul 61.

După numai 2 minute, portughezii au redus din diferență prin Djalo.

Statistici

Union Berlin - Napoli 0-1

Napoli a vrut cu orice preț să recupereze punctele pierdute din ultima etapă cu Real Madrid. Aflată pe terenul lui Union Berlin, o echipă recunoscută în special pentru faza defensivă, napoletanii au reușit să înscrie golul victoriei în minutul 65, prin Raspadori, după un assist semnat de Kvaratskhelia.

Statistici

În celelalte partide, Arsenal s-a impus cu 2-1 pe terenul Sevillei, Real Sociedad a învins cu 1-0 pe terenul Benficăi, în vreme ce Lens și PSV au încheiat la egaliate, scor 1-1.