Echipa lui Xabi Alonso, revenire spectaculoasă! Leverkusen întoarce partida cu Hoffenheim

Bayer Leverkusen - Hoffenheim 2-1
Bayer Leverkusen - Hoffenheim 2-1AFP
La un pas să fie învinsă, Bayer Leverkusen întoarce partida cu Hoffenheim și câștigă duelul.

Bayer Leverkusen a început partida cu Hoffenheim destul de slab. Echipa lui Xabi Alonso a primit gol în minutul 33, Beier reușind să deschidă scorul, iar echipa lui Matarazzo a intrat la pauză cu avantaj.

Nici repriza a doua nu a început bine pentru echipa lui Xabi Alonso, reușind să aducă egalarea tocmai în minutul 88 al partidei, gol marcat de Andrich. Tensiunea era la cote maxime în această partidă, iar pe final, Schick a adus victoria echipei, reușind golul pentru 2-1 în minutul 90+1.

Statistici Meci
Statistici MeciOpta by Stats Perform

Acesta este al 39-lea meci consecutiv fără înfrângere pentru Bayer Leverkusen, echipă care se află pe primul loc în Bundesliga, cu 73 de puncte.