CSM Oradea a câștigat, dar a ratat calificarea în sferturile FIBA Europe Cup

CSM Oradea a câștigat, dar a ratat calificarea în sferturile FIBA Europe CupCSM Oradea
CSM Oradea s-a impus pe teren propriu în ultima partidă din grupele FIBA Europe Cup, dar nu a fost suficient pentru a se califica în sferturi.

Pe lângă victorie, orădenii aveau nevoie ca echipa poloneză Anwil Wloclawek să câștige meciul de pe teren propriu cu germanii de la Brose Bamberg. Din nefericire, nemții s-au impus cu 90-86 și cele două echipe s-au calificat la braț în sferturile FIBA Europe Cup.

Orădenii s-au impus clar în partida cu Keravnos și a terminat grupa pe locul 3, la doar un punct de primele două clasate.

CSM Oradea - Keravnos 93-72

Cel mai bun marcator al CSM Oradea a fost Mark Ogden Jr cu 21 puncte și 6 recuperări. S-au mai remarcat Donatas Tarolis, cu 14 p, 4 rec, Stephen Holt, cu 14 p, Erick Neal, cu 12 p, 4 rec, 4 pase decisive și Josh Bostic, 11 p.