CS Rapid a câștigat la Zalău în Liga Națională

Flashscore
CS Rapid București a învins-o pe HC Zalău cu 25-23 (11-12), miercuri, în deplasare, în primul meci din etapa a 19-a a Ligii Naționale de handbal feminin.

HC Zalău - CS Rapid București 23-25

Campioana a avut o primă repriză mai slabă și la pauză era condusă cu 12-11, după ce echipa antrenată de Gheorghe Tadici a avut și șase goluri în plus pe tabelă (10-4).

HC Zalău a condus ultima oară în min. 41, cu 18-17, după care jucătoarele antrenate de Kim Rasmussen au preluat controlul și s-au impus fără emoții, gazdele marcând ultimele două goluri.

Lorena Ostase și Marta Lopez au marcat câte 4 goluri pentru Rapid, Jennifer Gutierrez și Sorina Grozav au reușit câte 3 goluri.

Andreea Mihart și Roberta Stamin au înscris câte 5 goluri pentru gazde, iar Tatyana Oleksandra Prycop și Adriyana Naumenko au reușit câte 3.