Cicâldău, gol și pasă de gol pentru Ittihad Kalba, într-un meci pierdut în minutul 98

Cicâldău aparține încă de Galatasaray
Cicâldău aparține încă de GalatasarayProfimedia
Echipa lui Alexandru Cicâldău, Ittihad Kalba, a pierdut dramatic partida din etapa a 17-a a primei ligi din Emiratele Arabe Unite în fața lui Al Ain, într-un meci în care constănțeanul a fost cel mai bun jucător al echipei sale.

Oaspeții au deschis scorul prin Caio în minutul 21, dar Fardan a egalat imediat după pauză chiar din pasa fostului mijlocaș al Craiovei.

Cu zece minute înainte de final, Rahimi i-a readus pe Al-Ain în avantaj, pentru ca Cicâldău să egaleze, din nou, în minutul 2 al prelungirilor, din lovitură de la 11 m.

Ittihad Kalba nu a avut însă resursele necesare pentru a păstra acest rezultat, și în minutul 8 al prelungirilor Laba a adus victoria pentru oaspeți, care se află la egalitate în clasament, pe locurile 2-3, cu Sharjah Cultural Club, campioana en-titre și echipa antrenată de românul Cosmin Olăroiu.

Pentru Al Ain a fost cea de-a șaptea victorie consecutivă în competițiile interne și cel de-al 11-lea meci consecutiv fără înfrângere.

Cicâldău a fost împrumutat în vară, la Ittihad Kalba, de către turcii de la Galatasaray până la finalul acestui sezon.

Tot în aceeași etapă, Sharjah Cultural Club a pierdut cu 1-0 de ocupanta locului 10, Khorfakkan, printr-un gol marcat în ultimul minut de joc de către Morte.

Ittihad Kalba - Al Ain 2-3