Clasament ATP dublu Cursa

Tenis » Clasamente

- naționalitate -
ATP dublu - Clasament "Cursa spre Londra" (22.10.2018)
#NumeNaționalitatePuncteTurnee
1.Marach Oliver
Pavic Mate
Austria
Croaţia
725021
2.Cabal Juan-Sebastian
Farah Robert
Columbia
Columbia
583019
3.Kubot Lukasz
Melo Marcelo
Polonia
Brazilia
507022
4.Murray Jamie
Soares Bruno
Regatul Unit
Brazilia
494019
5.Bryan Bob
Bryan Mike
SUA
SUA
43559
6.Bryan Mike
Sock Jack
SUA
SUA
42706
7.Klaasen Raven
Venus Michael
Africa de Sud
Noua Zeelandă
416522
8.Mektic Nikola
Peya Alexander
Croaţia
Austria
392021
9.Herbert Pierre-Hugues
Mahut Nicolas
Franţa
Franţa
331010
10.Kontinen Henri
Peers John
Finlanda
Australia
274018
11.McLachlan Ben
Struff Jan-Lennard
Japonia
Germania
248013
12.Lopez Feliciano
Lopez Marc
Spania
Spania
212016
13.Rojer Jean-Julien
Tecau Horia
Olanda
România
201013
14.Bopanna Rohan
Roger-Vasselin Edouard
India
Franţa
193518
15.Inglot Dominic
Skugor Franco
Regatul Unit
Croaţia
180514
16.Haase Robin
Middelkoop Matwe
Olanda
Olanda
156016
17.Mirnyi Max
Oswald Philipp
Belarus
Austria
147524
18.Peralta Julio
Zeballos Horacio
Chile
Argentina
142515
19.Dodig Ivan
Ram Rajeev
Croaţia
SUA
125514
20.Isner John
Sock Jack
SUA
SUA
10903
21.Skupski Ken
Skupski Neal
Regatul Unit
Regatul Unit
100010
22.Gonzalez Maximo
Jarry Nicolas
Argentina
Chile
9455
23.Cuevas Pablo
Granollers-Pujol Marcel
Uruguay
Spania
9006
24.Koolhof Wesley
Sitak Artem
Olanda
Noua Zeelandă
90012
25.Sitak Artem
Sharan Divij
Noua Zeelandă
India
85512
26.Demoliner Marcelo
Gonzalez Santiago
Brazilia
Mexic
7609
27.Daniell Marcus
Koolhof Wesley
Noua Zeelandă
Olanda
73512
28.Albot Radu
Jaziri Malek
Moldova
Tunisia
7203
28.Nielsen Frederik
Salisbury Joe
Danemarca
Regatul Unit
7203
30.Carreno-Busta Pablo
Sousa Joao
Spania
Portugalia
6903
31.Marrero-Santana David
Verdasco Fernando
Spania
Spania
6608
32.Mayer Leonardo
Sousa Joao
Argentina
Portugalia
6305
33.Jebavy Roman
Molteni Andres
Republica Cehă
Argentina
6106
34.Khachanov Karen
Rublev Andrey
Rusia
Rusia
6002
35.Bolelli Simone
Fognini Fabio
Italia
Italia
6005
36.Petzschner Philipp
Puetz Tim
Germania
Germania
5655
37.Daniell Marcus
Inglot Dominic
Noua Zeelandă
Regatul Unit
5558
38.Bambridge Luke
O'Mara Jonny
Regatul Unit
Regatul Unit
5456
39.Johnson Steve
Querrey Sam
SUA
SUA
5403
40.Mahut Nicolas
Roger-Vasselin Edouard
Franţa
Franţa
5003
41.Cerretani James
Paes Leander
SUA
India
4956
42.Matkowski Marcin
Qureshi Aisam Ul Haq
Polonia
Pakistan
4957
43.Monroe Nicholas
Smith John Patrick
SUA
Australia
49012
44.Qureshi Aisam Ul Haq
Rojer Jean-Julien
Pakistan
Olanda
4807
45.Zverev Mischa
Zverev Alexander
Germania
Germania
4809
46.Cuevas Pablo
Zeballos Horacio
Uruguay
Argentina
4504
47.Chardy Jeremy
Martin Fabrice
Franţa
Franţa
4505
48.Molteni Andres
Zeballos Horacio
Argentina
Argentina
4302
49.Arevalo Marcelo
Reyes-Varela Miguel-Angel
El Salvador
Mexic
4005
50.Molchanov Denys
Zelenay Igor
Ucraina
Slovacia
3758
51.Groth Samuel
Hewitt Lleyton
Australia
Australia
3601
51.Haase Robin
Lindstedt Robert
Olanda
Suedia
3601
51.Kohlschreiber Philipp
Verdasco Fernando
Germania
Spania
3601
51.Krajicek Austin
Sandgren Tennys
SUA
SUA
3601
55.Dodig Ivan
Mektic Nikola
Croaţia
Croaţia
3602
56.Querrey Sam
Ram Rajeev
SUA
SUA
3603
57.Krajicek Austin
Nedunchezhiyan Jeevan
SUA
India
3106
58.Bryan Mike
Roger-Vasselin Edouard
SUA
Franţa
3001
59.Jebavy Roman
Middelkoop Matwe
Republica Cehă
Olanda
3003
60.Sock Jack
Withrow Jackson
SUA
SUA
2954
61.McLachlan Ben
Nys Hugo
Japonia
Franţa
2853
62.Arends Sander
Middelkoop Matwe
Olanda
Olanda
2854
63.Carreno-Busta Pablo
Garcia-Lopez Guillermo
Spania
Spania
2703
64.Puetz Tim
Struff Jan-Lennard
Germania
Germania
2703
65.Dzumhur Damir
Krajinovic Filip
Bosnia & Herzegovina
Serbia
2704
66.Gonzalez Santiago
Peralta Julio
Mexic
Chile
2706
67.Podlipnik-Castillo Hans
Vasilevski Andrei
Chile
Belarus
2708
68.Berrettini Matteo
Fognini Fabio
Italia
Italia
2501
68.Bracciali Daniele
Berrettini Matteo
Italia
Italia
2501
68.Delbonis Federico
Gonzalez Maximo
Argentina
Argentina
2501
68.Dodig Ivan
Pavic Mate
Croaţia
Croaţia
2501
68.Edmund Kyle
Norrie Cameron
Regatul Unit
Regatul Unit
2501
68.Erlich Jonathan
Sitak Artem
Israel
Noua Zeelandă
2501
68.Inglot Dominic
Lindstedt Robert
Regatul Unit
Suedia
2501
68.Jarry Nicolas
Podlipnik-Castillo Hans
Chile
Chile
2501
68.Krajicek Austin
Ram Rajeev
SUA
SUA
2501
68.Kyrgios Nick
Sock Jack
Australia
SUA
2501
68.McLachlan Ben
Salisbury Joe
Japonia
Regatul Unit
2501
79.Paire Benoit
Roger-Vasselin Edouard
Franţa
Franţa
2402
80.Jebavy Roman
Vesely Jiri
Republica Cehă
Republica Cehă
2404
81.Melzer Jurgen
Mektic Nikola
Austria
Croaţia
2252
82.Lindstedt Robert
Skugor Franco
Suedia
Croaţia
2256
83.Albot Radu
Basilashvili Nikoloz
Moldova
Georgia
2256
84.Jarry Nicolas
Pella Guido
Chile
Argentina
2052
85.Krawietz Kevin
Mies Andreas
Germania
Germania
2053
86.Struff Jan-Lennard
Troicki Viktor
Germania
Serbia
1953
87.Lindstedt Robert
Ram Rajeev
Suedia
SUA
1954
88.Anderson Kevin
Djokovic Novak
Africa de Sud
Serbia
1801
88.Andujar-Alba Pablo
Ramos-Vinolas Albert
Spania
Spania
1801
88.Arevalo Marcelo
Cerretani James
El Salvador
SUA
1801
88.Daniell Marcus
Schwartzman Diego Sebastian
Noua Zeelandă
Argentina
1801
88.Dodig Ivan
Granollers-Pujol Marcel
Croaţia
Spania
1801
88.Erlich Jonathan
Matkowski Marcin
Israel
Polonia
1801
88.Harrison Ryan
Harrison Christian
SUA
SUA
1801
88.Hemery Calvin
Robert Stephane
Franţa
Franţa
1801
88.Johnson Steve
Sock Jack
SUA
SUA
1801
88.Lindstedt Robert
Thiem Dominic
Suedia
Austria
1801
88.Muller Gilles
Querrey Sam
Luxemburg
SUA
1801
88.Ram Rajeev
Sharan Divij
SUA
India
1801
100.Edmund Kyle
Skupski Neal
Regatul Unit
Regatul Unit
1801
AJUTOR: Sunteți pe pagina clasamentul ATP dublu Cursa din secțiunea Tenis. FlashScore.ro oferă clasamente ATP dublu Cursa și multe alte clasamente și topuri din tenis (ex. Clasament ATP). Pe lângă clasamentele ATP dublu Cursa puteți urmări mai mult de 2000 de competiții din tenis live la FlashScore.ro - scoruri live punct cu punct, program meciuri, rezultate finale și tablouri competiționale.