VIDEO. Răzvan Marin o egalează pe Lazio, în prelungiri, și produce surpriza zilei în Serie AProfimedia
Supriza zilei de duminică s-a consemnat pe Olimpico, unde Lazio a fost egalată în prelungiri de golul lui Răzvan Marin.

Tot duminică se mai joacă Sampdoria - Napoli și AC Milan - AS Roma.

Salernitana - Torino 1-1

În primul meci al zilei, Salernitana și Torino au terminat la egalitate 1-1. Sanabria a deschis scorul pentru torinezi în minutul 36, printr-o lovitură de cap care a devenit specialitatea casei, dar Vilhena a egalat pentru gazde în minutul 49 în urma unui contraatac.

Salernitana trebuie să mulțumească pentru acest punct portarului mexican Ochoa, care, pe lângă numeroasele intervenții avute pe parcursul partidei a scos miraculos, în bară, șutul lui Ricardo Rodriguez din finalul partidei.

Salernitana-Torino, rezumatul video al partidei

Lazio - Empoli 2-2

Lazio dezamăgește din nou. După ce etapa trecută a pierdut în mod suprinzător la Lecce, după ce a fost o bună bucată de vreme în avantaj, lazialii repetă istoria și astăzi.

Deși elevii lui Sarri aveau un avantaj de două goluri cu zece minute înainte de final, în urma reușitelor lui Felipe Andersson și Zaccagni, biancocellesti nu au știut, nici de data aceasta, să-și conserve avantajul. Caputo a redus din diferență în minutul 83, în urma unui contratac școală, pentru ca Răzvan Marin să egaleze în minutul 93 și să aducă toscanilor un punct uriaș.

Românul a marcat primul său gol în tricoul lui Empoli cu un șut superb, din afara careului, trimis exact în vinclu porții apărate de Provedel.

Empoli se află acum pe locul 11, fără prea mari griji în privința retrogradării, în timp ce Lazio confirmă startul lipsit de noroc de an. Echipa din Capitala Italiei iese din zona Champions League, îndepărtându-se la trei puncte de Inter și dă speranțe tot mai mari CFR-ului.

Lazio-Empoli, rezumatul video al partidei

Spezia - Lecce 0-0

Într-un alt meci al etapei, Spezia și Lecce s-au ținut reciproc în șah pe întreaga durată a partidei, înregistrând un 0-0 care le nemulțumește amândouă echipele. Totuși, mai dezavantajați sunt jucătorii din Linguria care au mari șanse să fie atrași în zona retrogradării.