Victorie obținută de HC Dunărea Brăila împotriva lui SCM Râmnicu Vâlcea în Liga Florilor

HC Dunărea Brăila s-a impus cu 29-25 împotriva lui SCM Râmnicu Vâlcea
Facebook.com / HC Dunarea Braila - Oficial
Pe teren propriu, ”panterele” din Brăila s-au impus cu scorul de 29-25 în fața vâlcencelor, în cadrul rundei cu numărul 16 din Liga Națională.

HC Dunărea Brăila a început energic partida SCM Râmnicu Vâlcea. Prima repriză s-a încheiat cu un avantaj de 6 goluri în favoarea brăilencelor (15-9), care au controlat în totalitate jocul și au avut 9 marcatoare diferite.

În repriza secundă, ”panterele” nu au mai avut aceeași energie în fața vâlcencelor. În minutele de final, Râmnicu Vâlcea a recuperat, diferența pe tabelă fiind la un moment dat de doar 3 goluri.

Elevele lui Costică Buceschi au rezistat și au obținut o victorie la patru goluri diferență, fiind neînvinse în acest sezon pe teren propriu.

În urma acestui succes, Dunărea se apropie la un singur punct în clasament de Râmnicu Vâlcea.