Verdictul medicilor în cazul accidentării lui Neymar

Verdictul medicilor în cazul accidentării lui NeymarAFP
Atacantul lui PSG, Neymar, a suferit o entorsă la glezna dreaptă cu leziuni la ligamente în timpul partidei de duminică împotriva lui Lille, încheiată cu scorul de 4-3, a anunțat clubul francez marți seara.

Brazilianul a părăsit terenul în lacrimi la începutul reprizei secunde, în urma unei ciocniri cu Benjamin Andre, după ce în minutul 17 a reușit să marcheze al doilea gol pentru PSG.

"Testele suplimentare de astăzi au confirmat că Neymar Jr suferă de entorsă, cu unele leziuni ale ligamentelor. Va fi supus unor teste suplimentare la începutul săptămânii viitoare", a spus PSG într-un comunicat, fără a spune cât timp va lipsi atacantul de pe terenul de joc.

PSG joacă în deplasare la Marsilia duminică, înainte de a primi vizita celor de la Nantes pe 4 martie.

Jucătorii lui Galtier vor întâlni, pe 8 martie, în deplasare pe Bayern Munchen, în manșa secundă a optimilor de finală a Ligii Campionilor, unde PSG încearcă să răstoarne rezultatul de 0-1 consemnat în tur.