U Cluj și CS Mioveni și-au împărțit punctele într-o partidă spectaculoasă

U Cluj și CS Mioveni și-au împărțit punctele într-o partidă spectaculoasăFlashscore
Aflate în lupta pentru retrogradare, U Cluj și CS Mioveni au remizat pe Cluj Arena, scor 2-2, în meciul care a deschis etapa cu numărul 25 din Superliga.

Statistici U Cluj - CS Mioveni 2-2

Nicolae Dică, noul manager al celor de la CS Mioveni, continuă astfel să fie neînvins în 2023.

Argeșenii au început energic partida, iar în minutul 3 erau deja la conducere în urma reușitei lui Bogdan Rusu, care l-a învins pe Iliev după ce a primit o pasă de la Benchaib în centrul careului.

Oaspeții și-au dublat în avantajul în minutul 28, când Benchaib a transformat din penalty.

U Cluj a reacționat și a schimbat scorul de pe tabelă în finalul primei reprize. După ocazii semnate de Alex Chipciu și Thiam, cel din urmă a redus din diferență în minutul 41, cu o reușită spectaculoasă care l-a învins în cele din urmă pe portarul Greab.

Senegalezul a fost aproape să facă dubla în minutele de prelungire din prima repriză, însă mingea trimisă de el a trecut peste bara transversală.

În partea secundă a partidei, Denis Ispas a restabilit egalitatea pentru ardeleni cu un gol marcat din lovitură liberă în minutul 72.

Ambele formații au ratat ocazii uriașe în finalul partidei, prin Adrian Bălan, respectiv Liviu Antal.

Mioveni rămâne ultima în Superliga, cu 17 puncte adunate în 25 de etape, la 3 puncte în spatele următoarei clasate, UTA Arad.