Tennis Tracker: Jaqueline Cristian pierde finala de la Valencia / Italia a câștigat Cupa DavisProfimedia
Cele mai importante momente din tenis pot fi găsite aici, în Tennis Tracker-ul nostru zilnic.

22:00 - Echipa Italiei a câştigat duminică seara Cupa Davis 2023, în oraşul spaniol Malaga, unde a avut loc turneul final al competiției masculine de tenis pe echipe naționale, după ce a învins în finală Australia, cu scorul general de 2-0. Citește detalii aici.

14:10 - Jaqueline Cristian a pierdut finala de la Valencia. Românca a fost învinsă de bulgăroaica Tomova, scor 5-7, 6-3.

06:40 - Ziua continuă tot cu o finală, cea dela turneul CHALLENGER MASCULIN - SIMPLU, Brasilia (Brazilia), suprafață dură, unde Burruchaga va juca împotriva lui Tabilo, de la ora 15:00.de la ora 15:00.

06:30 - De altfel, tot astăzi, în cadrul turneului CHALLENGER MASCULIN - SIMPLU, Valencia (Spania), zgură, Bautista se va duela cu Fognini într-o finală de zile mari, de la 13:30.

06:00 - Astăzi, de la ora 12:00, Jaqueline Cristian va disputa finala turneului de la Valencia. Românca o va întâlni pe bulgăroaica Viktoriya Tomova.