Surpriză în Arabia Saudită! Ronaldo nu-l poate învinge pe Tătărușanu

Cristiano Ronaldo
Cristiano RonaldoProfimedia
Al-Nassr a reușit doar un rezultat de egalitate, 2-2, în fața celor de la Abha, în prima ligă din Arabia Saudită.

La oaspeți, Ciprian Tătărușanu a fost titular și a avut o prestație bună, doar la golul al doilea al gazdelor putându-i-se reproșa o ezitare.

Otavio a deschis rapid scorul în minutul 3, iar Talisca a dublat avantajul în minutul 28, după o pasă decisivă a lui Sadio Mane

Oaspeții au reușit să reducă din diferență în minutul 36 prin Bguir, care a transformat cu siguranță un penalty.

Ronaldo a fost foarte aproape de gol în câteva rânduri, dar fie a tras peste poartă, fie s-a opus Tătărușanu, portarul român având o intervenție salvatoare cu câteva minute înainte de final.

Golul egalizator a venit în minutele de prelungire, când Toko Ekambi a reușit să stabilească scorul final.

După acest pas greșit, Al-Nassr ocupă locul trei în campionat, cu 18 puncte, patru mai puțin decât liderul Al Tawoon.

Abha iese din zona retrogradării și urcă pe locul 15, cu 7 puncte.