Real Madrid se impune la Osasuna și se pregătește pentru duelul cu Liverpool

Real Madrid se impune la Osasuna și se pregătește de duelul cu Liverpool
Real Madrid se impune la Osasuna și se pregătește de duelul cu LiverpoolAFP
Real Madrid a câștigat cu 2-0 partida de pe terenul lui Osasuna, contând pentru etapa a 22-a din LaLiga.

Osasuna - Real Madrid 0-2

Real Madrid a redus la cinci puncte distanța față de liderul LaLiga, Barcelona. Prin acest succes, Loc Blancos și-au extins și seria de invincibilitate în fața lui Osasuna la 17 partide.

Madrilenii și-a adjudecat victoria spre finalul partidei. Valverde a marcat primul, în minutul 78. Venit de pe banca de rezerve, Marco Asensio a dublat avantajul lui Real în minutul 90+2.

Statistici meci
Statistici meciOpta by Stats Perform

Real Madrid se pregătește acum pentru duelul de foc din optimile Champions League. Marți, 21 februarie, madrileni vor juca la Liverpool, într-o reeditare a finalei din sezonul 2011/12.

În ceea ce o privește pe Osasuna, aceasta rămâne pe locul 10, după a opta înfrângere în campionat din acest sezon.

Omul meciului desemnat de Flashscore:  Federico Valverde (Real Madrid)