Radu Drăgușin ar putea juca în derby-ul Tottenham - Manchester City

Tottenham va întâlni Manchester City
Tottenham va întâlni Manchester CityProfimedia
Tottenham, echipa la care evoluează și tânărul fotbalist român Radu Drăgușin, va întâlni Manchester City în optimile de finală ale Cupei Angliei, vineri, de la ora 22:00.

Această duel vine după o pauză destul de lungă pentru Tottenham, având 12 zile de la ultimul lor joc din campionat, în care au obținut o remiză, scor 2-2 împotriva lui Manchester United pe Old Trafford. În această partidă, Radu Drăgușin și-a făcut debutul la Spurs, intrând pe teren în minutul 85.

În meciul cu Manchester City, Radu Drăgușin ar urma să înceapă tot din postura de rezervă, conform informațiilor furnizate de jurnaliștii de la Football London. Aceștia au realizat un prim 11 probabil și au subliniat că antrenorul Ange Postecoglou ar urma să se bazeze pe cea mai puternică echipă posibilă, având în vedere calibrul adversarului, campioana Angliei, Manchester City.

Se pare că fundașii centrali ai lui Tottenham în acest meci vor fi Cristian Romero și Micky van de Ven, ambii reveniți recent pe teren după accidentări.

"Cristian Romero a revenit pe teren la remiza cu Manchester United. El va fi căpitanul lui Spurs în absența lui Song Heung-min.

Micky van de Ven s-a întors și el pe teren tot la jocul de pe Old Trafford. Pauza de 12 zile dintre meciuri l-a ajutat pe olandez după cele două luni în care a fost accidentat", a scris sursa citată.

Chipa probabilă a lui Tottenham la meciul cu Manchester City: Vicario - Porro, Romero, Van de Ven, Udogie - Bentancur, Skipp, Maddison - Kulusevski, Richarlison, Johnson