Păun a marcat al doilea gol pentru Hapoel Beer-Sheva în campionatul Israelului

Păun a marcat al doilea gol pentru Hapoel Beer-Sheva în campionatul IsraeluluiProfimedia
Fotbalistul român Adrian Păun a marcat un gol pentru echipa Hapoel Beer-Sheva, care a învins-o pe Beitar Ierusalim cu 3-2, sâmbătă seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 15-a a campionatului Israelului.

Păun a marcat golul de 2-0 pentru gazde, în minutul 53 și a fost înlocuit în minutul 67 al jocului. Pentru Ber Sheva au mai marcat Ramzi Safuri (6) și Dor Micha (87), timp ce pentru oaspeți au înscris Yarden Shua (66 - penalty) și ivorianul Trazie Thomas (78)

Beitar a încheiat meciul în inferioritate numerică, după eliminarea lui Maksim Grechkin.

Este al doilea gol marca de atacantul român, în 10 partide, pentru Hapoel. Păun a plecat sub forma de împrumut, la echipa dn Israel, în vara acestui an, contra sumei de 200.000 de euro, după ce a evolaut aproape zece ani la CFR Cluj

În cazul unui transfer definitiv, clubul clujean va mai primi încă 300.000 de euro.

Păun a fost unul dintre jucătorii importanți ai CFR-ului, reușind să cucerească opt trofee cu echipa din Gruia: cinci titluri, două Supercupe și o Cupă a României.

După victoria de ieri, Happoel ocupă locul trei în clasament, la numai un punct în spatele liderului Maccabi Haifa și la egalitate de puncte cu Maccabi Tel Aviv.