Mioveni învinge pe Chindia și obține prima victorie după cinci etape

Bogdan Rusu a deschis scorul cu un super-gol
Bogdan Rusu a deschis scorul cu un super-golProfimedia
Mioveni a învins cu 2-0 pe Chindia Târgoviște în penultima etapă a sezonului regular din Superligă.

Cele două goluri ale partidei a fost marcate de Bogdan Rusu în minutul 34, atacantul reluând din voleu, fără preluare, în colțul scurt al porții lui Căbuz, și nou-intratul Lixandru în prelungirile partidei, în urma unui contra-atac purtat de Radescu.

Dică l-a învins, astfel, pe Toni Petrea în duelul ultimilor doi antrenori de la FCSB.

Caseta tehnic a partidei
Caseta tehnic a partideiFlashscore

În debutul partidei, Nasser Chamed s-a accidentat destul de grav, fără a fi lovit de un adversar, și a părăsit terenul pe targă, meciul fiind întrerupt câteva minute.

Statistica meciului
Statistica meciuluiOpta by Stats Perform

Mioveni obține a patra victorie din acest sezon și a doua pe teren propriu, în timp ce Chindia înregistrează cel de-al cincilea meci consecutiv fără victorie.