Metz, remiză de prestigiu cu Marseille. Trupa lui Boloni rămâne pe loc retrogradabil

Metz, remiză de prestigiu cu Marseille
Metz, remiză de prestigiu cu MarseilleProfimedia
Formaţia Metz, antrenată de Ladislau Boloni, a remizat, vineri seară, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Olympique Marseille, într-un meci din etapa a 21-a a campionatului Franţei.

Marseille a rămas în inferioritate numerică în minutul 30, când a fost eliminat Gigot.

Tot gazdele au fost totuși cele care au deschis scorul. Marseilles a marcat prin Moumbagna, în minutul 56.

Pentru Metz a înscris Udol, în minutul 61.

Metz ocupă locul 16 în clasament, cu 17 puncte, iar Marseille este pe 7, cu 30 de puncte.

Lider este PSG, cu 47 de puncte.

Partidele LensStrasbourg şi PSG – Lile vor avea loc sâmbătă, iar meciurile Le Havre – Rennes, Toulouse – Nantes, Lorient – Reims, Clermont – Brest, Montpellier – Lyon şi Nice – Monaco se vor disputa duminică.