Mbappe și-a ridiculizat adversarii și a înscris un super gol. Messi o salvează pe PSG în prelungiri

Faza golului: Mbappe nu a putut fi oprit
Faza golului: Mbappe nu a putut fi opritAFP
Meci de infarct pentru PSG, care au condus cu 2-0, s-au văzut conduși cu 2-3 și au revenit pe final pentru a-și adjudeca toate cele trei puncte.

PSG - Lille 4-3

Pentru parizieni au marcat Mbappe o dublă, Neymar și Messi.

Mbappe a deschis scorul cu un super gol în partida pe care PSG a disputat-o pe teren propriu cu Lille. Francezul a marcat în minutul 11 după o cursă în banda stângă și un dribling spectaculos printre doi fundași.

Neymar a majorat scorul în minutul 17, iar Diakite a redus din diferență după 7 minute.

Oaspeții au reușit să egaleze în repriza a doua, în minutul 58. David a transformat o lovitură de la 11 metri. În minutul 69 Lille a marcat din nou prin Bamba și a preluat surprinzător conducerea.

Statistici meci
Statistici meciOpta by Stats Perform

Același Mbappe a ieșit la rampă în minutul 87 și a restabilit egalitatea în urma unei faze colective. Argentinianul Lionel Messi a închis tabela în prelungirile partidei, după ce a înscris direct din lovitură liberă.