Lovitură grea pentru adversara României la Euro. Căpitanul Slovaciei ar putea rata turneul final

Milan Skriniar a părăsit terenul accidentat în minutul 71 al partidei PSG - ToulouseProfimedia
Paris Saint-Germain a triumfat în Supercupa Franței pentru a zecea oară în ultimele 11 sezoane. Căpitanul naționalei Slovaciei, Milan Škriniar (28 de ani), a cărui accidentare se pare că este gravă, nu a terminat meciul cu Toulouse (2-0).

Fundașul brazilian Lucas Beraldo, în vârstă de 20 de ani, a debutat pentru Paris la doar trei zile după transferul său de la Sao Paulo, înlocuindu-l pe Škriniar, accidentat, în minutul 71.

"Nu este o accidentare ușoară, așa că vom aștepta să vedem ce arată analizele. Dar sunt sigur că va fi indisponibil pentru următoarele meciuri", a spus Enrique despre fundașul slovac.

În orele următoare, însă, presa a început să publice informații nefavorabile despre starea de sănătate a internaționalului slovac.

Potrivit Les Parisiens și RMC Sport, este vorba despre o accidentare la glezna stângă care îl va ține pe Škriniar departe de joc până la finalul actualului sezon, în cazul în care va fi nevoie de o intervenție chirurgicală. Aceasta ar fi o lovitură majoră pentru naționala slovacă, care face parte din grupa României la Euro.

PSG va fi lipsită și de aportul mijlocașului sud-coreean Lee Kang-in, precum și de cel al fundașului dreapta marocan Achraf Hakimi. Amândoi sunt convocați la echipele lor naționale implicate în Cupa Asiei și Cupa Africii pe Națiuni.