Ligue 1: PSG câștigă acasă cu Angers/Nice face scor cu Montpellier

Messi a revenit cu gol la triumful lui PSG în fața celor de la Angers
Messi a revenit cu gol la triumful lui PSG în fața celor de la AngersAFP
Flashscore vă prezintă principalele evenimente din 5 partide ale rundei cu numărul 18 din Ligue 1, care s-au disputat miercuri de la ora 22:00.

PSG - Angers 2-0

Messi a revenit cu gol la triumful lui PSG. Parizienii s-au distanțat la șase puncte în fruntea clasamentului din Ligue 1 după ce au învins-o cu 2-0 pe Angers SCO, care rămâne fără victorie împotriva echipei din capitala Franței din 1972.

Omul meciului desemnat de Flashscore: Nordi Mukiele (Paris Saint-Germain)

Nice - Montpellier 6-1

Nice, cu o nouă apariție încântătoare, a înscris de șase ori în poarta lui Montpellier.

OGC Nice și-a prelungit la cinci seria de invincibilitate pe teren propriu în Ligue 1, în urma unei victorii categorice în fața lui Montpellier Hérault SC pe Allianz Riviera. Ivorianul Pepe și englezul Ross Barkley, intrat în a doua repriză, au reușit fiecare câte o dublă.

Omul meciului desemnat de Flashscore: Nicolas Pépé (OGC Nice)

Lorient - Monaco 2-2

Lovitura de cap din final a lui Wissam Ben Yedder a salvat un punct și a dus la o remiză pentru AS Monaco împotriva lui Lorient în Ligue 1, consfințind o repriză secundă plină de acțiune după doar un singur gol în precedentele trei întâlniri. În urma rezultatului, oaspeții au evitat la limită cea de-a doua înfrângere în 14 meciuri de campionat în deplasare.

Omul meciului desemnat de Flashscore: Dango Ouattara (Lorient)

Strasbourg - Lens 2-2

Paradele lui Sels se dovedesc vitale pentru Strasbourg. Gazdele au obținut un punct prețios în lupta sa împotriva retrogradării în fața puternicei RC Lens, cele două formații remizând 2-2 pe Stade de la Meinau Strasbourg.

Omul meciului desemnat de Flashscore: Matz Sels (Strasbourg)

Troyes - Marseille 0-2

Olympique de Marseille a înregistrat a șasea victorie consecutivă în toate competițiile, în urma unei victorii confortabile cu 2-0 în fața ES Troyes AC pe Stade de l'Aube. OM și-a extins totodată și recordul de invincibilitate la opt meciuri în duelurile directe cu Troyes.

Omul meciului desemnat de Flashscore: Cengiz Ünder (Olympique de Marseille)