Lazio produce surpriza și câștigă pe terenul lui Napoli

Lazio produce surpriza și câștigă pe terenul lui NapoliAFP
Lazio a administrat a doua înfrângere a liderului Napoli în această ediție de Serie A, în deschiderea etapei cu numărul 25.

Un gol marcat în repriza a doua de mijlocașul Matias Vecino a adus vineri victoria lui Lazio cu 1-0 în fața lui Napoli în Serie A, punând capăt unei serii de opt victorii consecutive a liderului detașat.

Lazio a pecetluit victoria în minutul 67 prin Vecino, care a preluat o minge degajată de extrema lui Napoli, Khvicha Kvaratskhelia, și a trimis un șut superb din prima de la distanță, care a intrat lângă stâlpul stâng.

Statistici meci
Statistici meciOpta by Stats Perform

Lazio a urcat provizoriu două poziții în clasament, până pe locul al doilea, cu 48 de puncte, cu unul peste Inter Milano, locul al treilea, și AC Milan, locul al patrulea, ambele cu un meci în minus.

Liderul detașat Napoli, cu 65 de puncte, a suferit doar a doua înfrângere în acest sezon în campionat, după ce pierduse în ianuarie în deplasare cu Inter.

Jucătorul meciului desemnat de Flashscore: Elseid Hysaj (Lazio)