Știri Ionel Nicholas David, reportaje meciuri, faze importante, scoruri și statistici

Ionel Nicholas David
Clasament ATP
Novak Djokovic se menține în fruntea clasamentului ATP. Victor Cornea coboară șapte locuri

Tennis Tracker: Ostapenko s-a impus la Linz / Shnaider, primul turneul WTA din carieră / Grecia a învins cu 4-0 România

Înfrângere surprinzătoare pentru Nicholas Ionel! Grecia conduce România cu 2-0 în Cupa Davis

Stefanos Tsitsipas l-a învins pe Marius Copil şi Grecia conduce România cu 1-0 în Cupa Davis

Tennis Tracker: Începe Transylvania Open 2024 / Davis Cup: Grecia conduce România cu 2-0

Marius Copil îl întâlnește pe Stefanos Tsitsipas în deschiderea meciului dintre Grecia şi România, din Cupa Davis

Nicholas David Ionel a câştigat turneul ITF de la Antalya. Victorie zdrobitoare în finală

Echipa de Cupă Davis optimistă înaintea partidei cu Grecia: ”Putem câștiga!”

Căpitanul nejucător Gabriel Trifu a convocat 5 jucători pentru întâlnirea din Cupa Davis cu Grecia

Novak Djokovic începe anul așa cum l-a încheiat: lider detaşat în clasamentul ATP. De Minaur, în premieră în top 10

Filip Jianu a câștigt turneul ITF de la Telavi din Georgia

Bara ratează calificarea în finala de la Santa Margherita, Ruse s-a oprit în semifinalele turneului de la Quinta

Nicholas David Ionel a debutat cu o victorie la Pazardjik (ITF)

Tennis Tracker: Ana Bogdan a debutat cu victorie la Parma/ Jabeur continuă la Guadalajara

România a fost învinsă de Taiwan în Cupa Davis. Cezar Crețu a adus punctul de onoare

Tennis Tracker: Jaqueline Cristian a ratat calificarea în finala turneului de la București

Tennis Tracker: Meciul Jaquelinei Cristian a fost întrerupt din cauza întunericului / Marius Copil, învins și el la Davis Cup

Nicholas David Ionel luptă primul în întâlnirea de Cupă Davis dintre România și Taiwan

Tennis Tracker: Cristian Jaqueline pierde meciul cu Shymanovich

Tennis Tracker: Încep calificările la US Open/ Bara, Bulgaru, Cristian și Ruse intră pe teren

Nicholas David Ionel, calificat în optimile turneului de la Cordenons

Simona Halep, în coborâre în clasamentul WTA. Ana Bogdan coboară și ea opt poziții