Victorie categorică pentru CSM Bucureşti la Râmnicu Vâlcea în Liga Florilor

CSM Bucureşti a învins-o fără drept de apel pe SCM Râmnicu Vâlcea, scor 42-29
CSM Bucureşti a învins-o fără drept de apel pe SCM Râmnicu Vâlcea, scor 42-29Profimedia
CSM Bucureşti a învins-o fără drept de apel pe SCM Râmnicu Vâlcea, cu scorul de 42-29 (20-15), marți seara, în Sala Sporturilor ''Traian'' din Râmnicu Vâlcea, într-un meci din etapa a 9-a a Ligii Naționale de handbal feminin.

Doar primele şase minute au fost echilibrate, după care campioana s-a desprins pe tabelă şi a intrat la pauză cu un avans de cinci goluri, 20-15. În repriza secundă, avantajul ''tigroaicelor'' a crescut constant, în final fiind de 13 goluri.

SCM Râmnicu Vâlcea - CSM București 29-42

Crina Pintea a marcat 9 goluri pentru CSMB, Cristina Neagu 7, Ştefania Stoica, Trine Oestergaard Jensen, Monika Kobylinska, Alexandra Dindiligan, câte 4 goluri.

Alicia Gogîrlă a reuşit 8 goluri pentru SCM, iar Nathalie Hagman a reuşit 7.

SCM Râmnicu Vâlcea a suferit a doua înfrângere, ambele fiind pe teren propriu, cu campioana CSM Bucureşti şi cu vicecampioana CS Rapid Bucureşti.

CSM Bucureşti are punctaj maxim după nouă etape.