Handbal feminin: Rapid, eliminată în sferturile Ligii Campionilor

Kristiansand - Rapid București 40 - 31
Kristiansand - Rapid București 40 - 31Profimedia
Norvegiencele de la Vipers le-au eliminat pe fetele de la Rapid din sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Nordicele au făcut instrucție cu româncele, învingându-le cu scorul de 40-31.

Fetele de la Rapid pierd și returul cu Vipers Kristiansand și aventura lor se oprește aici. Ratează calificarea în Final Four-ul Ligii Campionilor la handbal feminin, în timp ce norvegiencele au ocazia să-și apere trofeul cucerit acum un an.

În prima manșă disputată la București, campioana en-titre Vipers Kristiansand s-a impus cu scorul de 31-25.

Prima repriză a fost una destul de echilibrată, iar la pauză tabela arăta 18-18. În a doua repriză, norvegiencele au făcut legea și au căpătat un avantaj considerabil, reușind să-l mențină până la finalul partidei.

Vezi mai multe statistici pe platforma Flashscore!