Hagi, după victoria obținută de Farul: ”60 de minute am jucat foarte bine”

Farul s-a impus pe teren propriu în fața Universității Craiova, scor 2-1
Farul s-a impus pe teren propriu în fața Universității Craiova, scor 2-1Profimedia
La o zi după ce a împlinit vârsta de 58 de ani, Hagi a primit cel mai frumos cadou de la elevii săi, care au obținut victoria și au dus-o pe Farul din nou pe primul loc în Superliga.

Cu toate astea, ”Regele” nu s-a arătat mulțumit de jocul arătat de Farul, spunând că elevii săi au jucat bine doar 60 de minute din această partidă.

60 de minute am jucat foarte bine, am dominat, ne-am impus. După aceea, au venit cu schimbări foarte bune, noi am scăzut puțin, e greu să ții presiunea 90 de minute. A venit acel gol și ne-a dat puțin înapoi, Craiova are jucători de calitate.”, a declarat Gheorghe Hagi imediat după încheierea partidei. Patronul constănțenilor a menționat din nou cât de mult a contat lipsa atacantului Denis Alibec.

”Ne-a lipsit Denis, e stângaci, am pus în locul lui un copil bun, de 2005 (n.r. - Mazilu, marcatorul primului gol). Un băiat foarte bun. Ne place acolo, pe primul loc, mai ales mie, vreau să le transmit și lor. Ei mă cunosc. Azi am avut o discuție foarte bună, ieri nu am avut un antrenament bun, nu ne-a ieșit și a trebuit să venim astăzi la stadion.”, a mai spus Hagi, care pe 5 februarie a împlinit 58 de ani.

”Ieri am petrecut puțin, mi-am adus aminte de părinții care m-au adus pe lume, datorită lor sunt unde sunt. Le-am mulțumit, la fel familiei, soției, copiilor. La Constanța e un proiect de 5 ani, minimum. Vrem să creăm ceva stabil, puternic.”