Griji pentru Dan Petrescu. Immobile a revenit pe teren după două săptămâni de pauză

Immobile a in minutul 71 al partidei de pe Olimpico
Immobile a in minutul 71 al partidei de pe OlimpicoProfimedia
Atacantul echipei Lazio, Ciro Immobile, este apt pentru dubla cu CFR din play-offul Conference League.

Immobile s-a refăcut după accidentarea suferită la coapsa piciorului drept, care l-a ținut departe de gazon timp de două săptămâni.

Căpitanul lazialilor a început ca rezervă partida pe care Lazio a jucat-o aseară cu Fiorentina, fiind introdus în minutul 71 al partidei, în locul lui Pedro, atacantul încasând și un cartonaș galben.

Lazio și Fiorentina au terminat la egalitate 1-1 meciul din etapa a 20-a, biancocellesti ratând o bună oportunitate de a urca pe locul 2 în Serie A, după eșecul lui Milan în fața celor de la Sassuolo.

Immobile a cucerit de patru ori titlu de golgeter în Serie A, ultima dată chiar ediția trecută, și are în acest sezon 7 goluri și 3 assisturi.

Până la meciul cu CFR-ul, Lazio mai are de jucat cu Juventus în Cupă și cu Verona și Atalanta în campionat.

Dubla Lazio-CFR se va juca pe 16 și respectiv 23 februarie, prima manșă având loc pe terenul italienilor.