Duel românesc în Turcia. Echipele lui Moruțan și Cicâldău s-au întâlnit în Super Lig

Ankaragucu - Konyaspor 1-1
Ankaragucu - Konyaspor 1-1 Profimedia
Echipa lui Olimpiu Moruțan, Ankaragucu, a terminat meciul de acasă cu Konyaspor, echipa lui Alexandru Cicâldău, la egalitate, scor 1-1, în etapa a 6-a a Super Lig din Turcia.

În acest meci, Olimpiu Moruțan a fost inclus în echipa de start a lui Ankaragucu și a jucat până în minutul 89, când a fost înlocuit de către Federico Macheda.

Pe de altă parte, Alexandru Cicâldău a început partida pe banca de rezerve a lui Konyaspor și a fost introdus pe teren în minutul 71, înlocuindu-l pe Ogulcan Ulgun.

Note Olimpiu Moruțan și Alexandru Cicâldău

În urma prestației lor în această partidă, Olimpiu Moruțan a primit o notă de 6,7 din partea specialiștilor Flashscore, în timp ce Alexandru Cicâldău a fost notat cu 6,3.

Note jucători
Note jucătoriFlashscore

După acest rezultat, Konyaspor ocupă locul al 7-lea în clasamentul Super Lig, adunând 9 puncte în primele 6 etape ale sezonului. Pe de altă parte, Ankaragucu se află pe poziția a 11-a, cu un total de 6 puncte acumulate în primele 6 runde ale competiției. Ambele echipe continuă să lupte în campionatul turcesc, iar evoluțiile lui Olimpiu Moruțan și Alexandru Cicâldău sunt urmărite cu interes de fani și specialiști deopotrivă.