Drăguș ajunge la a 5-a reușită în acest sezon, însă echipa lui Șumudică pierde pe teren propriu

Denis Drăguș a marcat 5 goluri pentru Gaziantep în acest sezon
Denis Drăguș a marcat 5 goluri pentru Gaziantep în acest sezonX / Gazette Del Türkiye
În runda cu numărul 15 din Superliga Turciei, Trabzonspor s-a impus cu 3-1 pe terenul lui Gaziantep.

Gaziantep - Trabzonspor 1-3

Continuă seria neagră a rezultatelor pentru Gaziantep, trupa lui Marius Șumudică ajungând la cea de-a treia înfrângere consecutivă în campionat.

Toate cele 4 goluri au venit în actul secund, tabela arătând la pauză 0-0. Trezeguet, cu o dublă în minutele 48 și 76, și Bakasetas (min 59) au înscris pentru oaspeți.

Cu 10 minute înainte de finalul timpului regulamentar, Denis Drăguș a redus din diferență dintr-o lovitură liberă bine executată.

Niță, Junior Morais, Alexandru Maxim și Drăguș au fost titulari în echipa lui Șumudică. În acest moment, Gaziantep ocupă locul 15 în Superliga Turciei, cu 15 puncte, la o singură lungime de zona roșie.