Fostul rapidist Rareș Ilie a înscris primul său gol pentru Lausanne

Rareș Ilie la Lausanne
Rareș Ilie la LausanneFC Lausanne-Sport/Facebook
Rareș Ilie a marcat un gol în meciul dintre noua sa echipă Lausanne și Grasshoppers, scor 1-1, în etapa a doua a primei ligi din Elveția

Mijlocașul român Rareș Ilie a fost împrumutat de Nice la elvețienii de la Lausanne.

Jucătorul în vârstă de 20 de ani a deschis scorul în minutul 43 pentru noua sa echipă. Grasshopers a egalat în minutul 76 prin Morandi. Rareș Ilie a fost înlocuit de japonezul Tochi Suzuki în minutul 71. A fost al patrulea joc al lui Rareș Ilie în tricoul celor de la Lausanne.

Rareș Ilie a jucat al doilea său meci oficial la Lausanne, echipă la care este împrumutat de Nice. Francezii nu l-au folosit nici în acest sezon, după ce anul trecut l-au împrumutat pe român la Maccabi Tel Aviv.

După două etape, Lausanne ocupă locul 8, cu un punct.