Radu Dragușin a marcat din nou pentru Genoa. Fundașul român a fost cel mai bun de pe teren

Radu Dragușin, un nou gol cu capul pentru Genoa
Radu Dragușin, un nou gol cu capul pentru GenoaProfimedia
Genoa a învins cu 2-0 pe Perugia într-un meci din etapa a 33-a a ligii secunde italiene.

Românul Radu Drăgușin a marcat pentru gazde în minutul 69 golul de 2-0, după ce Frendrup a deschis scorul în finalul primei reprize.

Drăgușin evoluat toate cele 90 de minute și a fost evaluat de echipa Flashscore cu nota 8.4, cea mai mare de pe teren.

Caseta Genoa-Perugia
Caseta Genoa-PerugiaFlashscore

Cu acest gol, stoperul celor din Liguria a ajuns la a patra reușită în ultimele nouă partide, toate marcate cu capul.

Statistici Dragusin
Statistici DragusinFlashscore

Tot la gazde, Puscaș a fost doar rezervă neutilizată, iar Denis Draguș nu a fost inclus în lot.

În urma acestui rezultat, Genoa se apropie la trei puncte în clasament de ocupanta primului loc, Frosinone, care are însă un meci mai puțin disputat.

Totuși, echipa celor trei români se află pe un loc care duce direct în Serie A, principala sa urmăritoare, Bari, aflându-se pe loc de baraj, la șase puncte distanță.