Parma, cu un pas mai aproape de promovare. Mihăilă pune umărul la victoria echipei

Parma - Lecco 4-0
Parma - Lecco 4-0Profimedia
În duelul din etapa cu numărul 35 din Serie B, Parma trece fără probleme de Lecco, scor 4-0.

Parma a reușit să deschidă scorul în minutul 15 al partidei, Bernabe fiind autorul primului gol. La scurt timp după, Valentin Mihăilă, titular în această partidă, a reușit să înscrie pentru 2-0 (min. 22). În minutul 31 al partidei, Bernabe a reușit dubla, iar Parma și-a asigurat încă din prima repriză cele trei puncte. Valentin Mihăilă a fost schimbat în minutul 59 al partidei cu Camara, autorul golului patru al Parmei (min. 88).

Dennis Man nu a fost în lot pentru această partidă. Românul s-a accidentat la antrenamentele echipei.

Echipa la care evoluează cei doi români este din ce în ce mai aproape de promovarea în Serie A.

CITEȘTE MAI MULTE AICI - Dennis Man, accidentat la antrenamentele Parmei

Lecco se află pe ultimul loc din Serie B, cu 26 de puncte, în timp ce Parma este pe prima poziție, cu 73 de puncte.